Сучасні підходи до діагностики та лікування пацієнтів із варикозною хворобою С1
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8127.2020.61.5-8Анотація
У роботі наведені результати проспективного дослідження діагностики та лікування 104 пацієнтів із варикозною хворобою нижніх кінцівок клінічного класу С1 (телеангіектазії та ретикулярні вени). Вперше запропоновано та доведено ефективність застосування програми VEIN SEEK pro як для діагностики, так і в процесі лікування. За допомогою фотодокументування та за результатами анкетування пацієнтів за шкалою Global Aesthetic Improvement Scale, порівняно результати лікування пацієнтів методом черезшкірної лазерної коагуляції та пінної склеротерапії. За результатами дослідження визначено, що найчастіше ускладнення при використання запропонованих методів лікування є залишкова пігментація, яка спостерігається у 3,8% хворих, у яких застосовано черезшкірну лазерну коагуляцію, та у 6,4% – склеротерапію.
Ключові слова: варикозна хвороба, ретикулярні вени, телеангіектазії, склеротерапія, черезшкірна лазерна коагуляція.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Науковий вісник Ужгородського університету, серія «Медицина»
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).