Результати лікування термоіндукованого тромбозу після ендовазальної лазерної абляції варикозних вен
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8127.2018.57.83-85Ключові слова:
Варикозна хвороба, Ендовазальна лазерна коагуляція, Ендовенозний термоіндукований тромбозАнотація
Вступ. Ендовазальна лазерна коагуляція підшкірних вен – домінуюче операційне втручання у сучасній флебології. Однак, незважаючи на доведену безпечність методу, існує ряд післяопераційних ускладнень, таких як ендовенозний термоіндукований тромбоз.
Мета дослідження. Оцінити післяопераційні результати ЕТІТ після ендотермальних методів лікування варикозної хвороби.
Матеріали та методи. Науковим дослідженням охоплено 278 пацієнтів, оперованих в клініці з приводу варикозної хвороби (ВХ) великої та малої підшкірної вени за період з 1.03.2016 по 16.06.2018рр. Загалом, за класифікацією Kabnick ЕТІТ першого класу верифіковано у 11 (3,9%) пацієнтів, другого – у 6 (2,1%), третього – у 2 (0,7%). Четвертого класу (Kabnick IV), при якому відбувається повна облітерація тромбом загальної стегнової та стегнової вени – не було.
Результати досліджень та їх обговорення. Аналіз отриманих результатів свідчить про високу ефективність методу ЕВЛК у лікуванні ВХ. Проте, слід відмітити про певний ризик трансфасціального переходу термоіндукованого тромбозу (6,8%) на систему глибоких вен з можливою міграцією тромботичних мас в легеневу артерію. Повний регрес ускладнення спостерігали у всіх оперованих на 5 добу після втручання, симптоматичних та фатальних тромбоемболічних ускладнень не було.
Висновки. Малоінвазивні термооблітераційні методи лікування варикозної хвороби є ефективним та безпечним методом лікування. Низький рівень ендовазального термоіндукованого тромбозу (6,8%) є добрим результатом лікування, однак потребує подальшого вивчення. Антикоагулянтна терапія є успішною в усіх пацієнтів 2-4 класу ЕТІТ за класифікацією Kabnick протягом 30 днів.
Посилання
Quarto G. Comparison of traditional surgery and laser treatment of incontinent great saphenous vein. Results of a meta-analysis. Ann Ital Chir. 2016;87:61-7.
Vähäaho S. Five-year follow-up of a randomized clinical trial comparing open surgery, foam sclerotherapy and endovenous laser ablation for great saphenous varicose veins. Br J Surg. 2018 May;105(6):686-91. DOI: 10.1002/bjs.10757.
Almeida J. Management trends for chronic venous insufficiency across the United States: A report from the American Venous Registry. J Vasc Surg Venous Lymphat Disord. 2013 Jan;1(1):100. DOI:10.1016/j.jvsv.2012.10.006.
Dexter D. Complications of endovenous lasers. Phlebology. 2012 Mar;27(1):40-5. DOI: 10.1258/phleb.2012.012S18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Медицина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).